Cart
Loading...
Loading... 12850-701
Power Strip; 110-125 Volt; Single-Phase; 15 Amp; 1.4 kW; NEMA 5-15P; 1 x 20A Breaker; (14) 5-20R Outlets; 33.0" H (838 mm) x 1.7"W (43 mm) x 1.7"D (43 mm); Black
MSRP $229.13
| Volts | 110-125V |
| Plug | NEMA 5-15P |
| Phase | |
| Outlets | (14) 5-20R Standard Outlets |
| Breakers | |
| Input Current |
| Height | 1.7" (43 mm) |
| Width | 1.7" (43 mm) |
| Depth | 66.3" (1684 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |
| Ship Width | 3" (8 cm) |
| Ship Length/Depth | 102" (2591 mm) |
| Ship Height | 2" (5 cm) |
| Shipping Weight | 8 LB (3.63 kg) |