Cart
Loading...
Loading... 40167-001
Two Mounting Hole Bonding Terminal Block; Accepts conductors ranging from #14 AWG through 2/0; Each
MSRP $15.39
| Quantity |
| Width | 1.2" (31 mm) |
| Depth | 1.7" (42 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Type | Two Hole Ground Terminal Block; Tin Electroplated Aluminum |
| Ship Width | 6" (15 cm) |
| Ship Length/Depth | 20" (508 mm) |
| Ship Height | 4" (10 cm) |
| Shipping Weight | 1 LB (0.45 kg) |