Cart
Loading...
Loading... 37920-005
RMR Modular Enclosure Filter/Intake Fan, 65 CFM, 115V, NEMA 12 / IP 55; Black
MSRP $306.39
| Volts | 115 |
| Type | Filter Cutout 7" (177 mm) |
| Color | Black |
| Height | 8" (203 mm) |
| Width | 8" (203 mm) |
| Depth | 4" (102 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 8.5" (22 cm) |
| Ship Length/Depth | 22" (559 mm) |
| Ship Height | 4" (10 cm) |
| Shipping Weight | 2 LB (0.91 kg) |
