Cart
Loading...
Loading... VXBP6
Extended Runtime Lead Acid Battery Pack for VD2000x Single-Phase UPS; 2U; 3 Year Full Warranty; 3.5"H x 17.2"W x 18.9"D (89 mm x 437 mm x 481 mm); Black
MSRP $1,889.45
| Type | Use with VD2000x Single-Phase UPS |
| Height | 3.5" (89 mm) |
| Width | 17.2" (437 mm) |
| Depth | 18.9" (480 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 22.2" (56 cm) |
| Ship Length/Depth | 70" (1778 mm) |
| Ship Height | 9.5" (24 cm) |
| Shipping Weight | 74.6 LB (33.84 kg) |