Cart
Loading...
Loading... VXBP9
Extended Runtime Lead Acid Battery Pack for VD5000x/VD6000x/VD10Kx Single-Phase UPS; 3U; 3 Year Full Warranty; 5.2"H x 17.2"W x 27.4"D (133 mm x 437 mm x 696 mm); Black
MSRP $4,111.81
| Type | Use with VD5000x/VD6000x/VD10Kx Single-Phase UPS |
| Height | 5.2" (133 mm) |
| Width | 17.2" (437 mm) |
| Depth | 27.4" (696 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 23" (58 cm) |
| Ship Length/Depth | 86" (2184 mm) |
| Ship Height | 21" (53 cm) |
| Shipping Weight | 181 LB (82.1 kg) |