Cart
Loading...
Loading... XMERPDU2
Step Down Isolation Transformer 6000W; 2U; Single-Phase; 208V or 240V Input, 208/120V or 240/120V Output; 3'L (1.8 m) Input Cord with L6-30P; (1) L6-30R and (12) 5-15-20R Outlets; Max. 120V Load is 4 kW; Rear Panel 208/240 Voltage Selection Switch; 3-Year Warranty; 3.5"H x 19"W x 18"D (89 mm x 483 mm x 458 mm); Black
MSRP $3,193.60
| Input Plug | L6-30P |
| Output Recptacles |
| Height | 3.5" (89 mm) 2U |
| Width | 19" (483 mm) |
| Depth | 18" (457 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 24" (61 cm) |
| Ship Length/Depth | 76" (1930 mm) |
| Ship Height | 10" (25 cm) |
| Shipping Weight | 150 LB (68.04 kg) |
