Cart
Loading...
Loading... XMERPDU3
Step Down Isolation Transformer 6000W; 3U; Single-Phase; 208V to 240/120V or 240V to 240/120V; Input Terminal Block; Output Terminal Block + (2) L14-30R and (8) 5–15/20R Outlets; 3 Year Warranty, 5.2"H x 17.3”W x 31.8”D (133 mm x 445 mm x 808 mm); Black
MSRP $3,848.85
| Input Plug | Terminal Block |
| Output Recptacles |
| Height | 5.2" (132 mm) 3U |
| Width | 17.5" (445 mm) |
| Depth | 31.8" (808 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 17" (43 cm) |
| Ship Length/Depth | 83" (2108 mm) |
| Ship Height | 4.7" (12 cm) |
| Shipping Weight | 156 LB (70.76 kg) |
