Cart
Loading...
Loading... 12816-703
Basic Power Strip; Horizontal Rack-Mount; 110-125 Volt; Single-Phase; Surge-Protected; 15 Amp; 1.4 kW; NEMA 5-15P; 1 x 20A Breaker; (6) 5-20R Outlets; 1U; Black
MSRP $192.05
| Volts | 110-125V |
| Plug | NEMA 5-15P |
| Phase | |
| Outlets | (6) 5-20R Standard Outlets |
| Input Current |
| Height | 1.8" (45.72 mm) |
| Width | 1.4" (36 mm) |
| Depth | 24" (610 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |
| Ship Width | 5" (13 cm) |
| Ship Length/Depth | 51" (1295 mm) |
| Ship Height | 2" (5 cm) |
| Shipping Weight | 3 LB (1.36 kg) |
