Cart
Loading...
Loading... 15640-207
Basic Power Strip; Horizontal Rack-Mount; 1U; 19"W (482.6 mm) and 23"W (584.2 mm); 1.8"D (46 mm); 220-250 Volt; Single-Phase Power Strip; 16 Amp; 4.0 kW; IEC C20 Input; Master Lighted Switch; (6) Universal GB2009.3 10A Outlets; 10'L (3 m) Cord
MSRP $227.60
| Volts | 220-250V |
| Plug | IEC C20 Inlet |
| Phase | |
| Outlets | (6) Universal GB2009.3 10A |
| Input Current |
| Height | 1.75" (44 mm) |
| Width | 17" (432 mm) |
| Depth | 1.8" (44 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |
| Ship Width | 5" (13 cm) |
| Ship Length/Depth | 53" (1346 mm) |
| Ship Height | 3" (8 cm) |
| Shipping Weight | 5 LB (2.27 kg) |
