Cart
Loading...
Loading... 12820-707
Basic Power Strip; for CUBE-iT PLUS Cabinet System; 110-125 Volt; Single-Phase; Surge-Protected; 20 Amp; 1.9 kW; NEMA 5-20P; 1 x 20A; (6) 5-20R Outlets; 19.2"H x 1.8"W x 2.7"D (488 mm x 44 mm x 68 mm); Black
MSRP $240.04
| Volts | 110-125V |
| Plug | NEMA 5-20P |
| Phase | |
| Outlets | (6) 5-20R Standard Outlets |
| Breakers | |
| Input Current |
| Height | 1.75" (44 mm) |
| Width | 1.4" (36 mm) |
| Depth | 17" (432 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |
| Ship Width | 5" (13 cm) |
| Ship Length/Depth | 51" (1295 mm) |
| Ship Height | 2" (5 cm) |
| Shipping Weight | 6 LB (2.72 kg) |
