Cart
Loading...
Loading... 13239-757
Metered Power Strip; Horizontal Rack-Mount; 110-125 Volt; Single-Phase; Surge-Protected; 20 Amp; 1.9 kW; NEMA 5-20P; 1 x 20A Breaker; (12) 5-20R Outlets; 1U x 19"W x 4.6"D 9117 mm); Black
MSRP $312.90
| Volts | 110-125V |
| Plug | NEMA 5-20P |
| Phase | |
| Outlets | (12) 5-20R Standard Outlets |
| Breakers | |
| Input Current |
| Height | 1.7" (43 mm) |
| Width | 3.6" (91 mm) |
| Depth | 66.3" (1684 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |
| Ship Width | 7" (18 cm) |
| Ship Length/Depth | 51" (1295 mm) |
| Ship Height | 2" (5 cm) |
| Shipping Weight | 8 LB (3.63 kg) |