Cart
Loading...
Loading... 13915-701
Velocity Double-Sided Vertical Cable Managers; for 6'H (1.8 m) 38U Racks; 70"H (1778 mm) x 12"W (305 mm) x 17.8" (446 mm); Black
MSRP $832.50
| Use With | 38U Rack |
| Width | 12" (305 mm) |
| Height | 70" (1778 mm) |
| Depth | 17.8" (452 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Type | For 6'H (1.8 m), 38U Racks |
| Ship Width | 16.5" (42 cm) |
| Ship Length/Depth | 122" (3099 mm) |
| Ship Height | 11.5" (29 cm) |
| Shipping Weight | 39.4 LB (17.87 kg) |