Cart
Loading...
Loading... 40162-910
Compression Lug; Two-Hole; 2/0 Cable; 1.75" (44.5 mm) Hole Spacing; .500" (12.7 mm) Hole Size; Black; Each
MSRP $15.88
| Quantity | |
| Lug Style | Two-Hole Lug |
| Hole Spacing | 1.75" (44.5 mm) |
| Hole Size | .500 (12.7 mm) |
| Cable Size | 2/0 |
| Width | 0.6" (15 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Ship Width | 6" (15 cm) |
| Ship Length/Depth | 20" (508 mm) |
| Ship Height | 4" (10 cm) |
| Shipping Weight | 0.15 LB (0.07 kg) |