Cart
Loading...
Loading... Z4-11N-103E-C10
Z4-Series SeismicFrame Cabinet System; 78.7 (1999 mm) H x 23.6" (600 mm) W x 41.3" (1050 mm) D; 40U; Square-Punched Rails; No Front Door; Double Perforated Metal Rear Doors; Two Point Combination Latch; No Side Panels; Standard Top Panel; Fully Assembled;
MSRP $5,617.90
| Height | 78.7" (1999 mm) 40U |
| Width | 23.6" (599 mm) |
| Depth | 41.3" (1049 mm) |
| Front Door | None |
| Rear Door | Double, Perforated Metal |
| Latches | Two-Point, Keyed/Combination Lock |
| Color | Black |
| Top Panel | Standard Top Panel |
| Side Panels | None |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 30" (76 cm) |
| Ship Length/Depth | 142" (3607 mm) |
| Ship Height | 96" (244 cm) |
| Shipping Weight | 427.2 LB (193.78 kg) |