Cart
Loading...
Loading... Z4-12N-113C-E12
Z4-Series SeismicFrame Cabinet System; 78.7 (1999 mm) H x 31.5" (800 mm) W x 41.3" (1050 mm) D; 40U; Square-Punched Rails; Single Perforated Metal Front Door; Single Point Keyed Latch; Double Perforated Metal Rear Doors; Two Point Keyed Latch; 2 Side Pane
MSRP $8,121.95
| Height | 78.7" (1999 mm) 40U |
| Width | 31.5" (800 mm) |
| Depth | 41.3" (1049 mm) |
| Front Door | Single, Perforated Metal |
| Rear Door | Double, Perforated Metal |
| Latches | Two-Point, Keyed Lock |
| Color | Glacier White |
| Top Panel | Standard Top Panel |
| Side Panels | Solid, 2 Each |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 38" (97 cm) |
| Ship Length/Depth | 142" (3607 mm) |
| Ship Height | 96" (244 cm) |
| Shipping Weight | 580.8 LB (263.45 kg) |