Cart
Loading...
Loading... Z4-22U-103C-E12
Z4-Series SeismicFrame Cabinet System; 83.9 (2132 mm) H x 31.5" (800 mm) W x 47.3" (1200 mm) D; 43U; Square-Punched Rails; No Front Door; Double Perforated Metal Rear Doors; Two Point Keyed Latch; 2 Side Panels; Standard Top Panel; Fully Assembled; Glacie
MSRP $8,530.18
| Height | 83.9" (2131 mm) 43U |
| Width | 31.5" (800 mm) |
| Depth | 47.3" (1201 mm) |
| Front Door | None |
| Rear Door | Double, Perforated Metal |
| Latches | Two-Point, Keyed Lock |
| Color | Glacier White |
| Top Panel | Standard Top Panel |
| Side Panels | Solid, 2 Each |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 38" (97 cm) |
| Ship Length/Depth | 142" (3607 mm) |
| Ship Height | 96" (244 cm) |
| Shipping Weight | 609.6 LB (276.51 kg) |