Cart
Loading...
Loading... BDM2A
Maintenance Bypass Distribution Module for VD5000B/VD6000B Single-Phase UPS; L6-30P Input; (2) L6-30R + (2) C19 Outlets; Mounts to Rear of Battery Pack or in Rear of Rack; 3 Year Warranty; 3.5"H x 14.6"W x 5"D (89 mm x 371 mm x 127 mm); Black
MSRP $1,278.71
| Input Plug | L6-30P |
| Nominal Input Voltage | 200-240V |
| Output Receptacles | (2) L6-30R + (2) C19 |
| Height | 3.5" (89 mm) |
| Width | 14.6" (371 mm) |
| Depth | 5" (127 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 16" (41 cm) |
| Ship Length/Depth | 51" (1295 mm) |
| Ship Height | 7" (18 cm) |
| Shipping Weight | 10 LB (4.54 kg) |
