Cart
Loading...
Loading... E0-1015-C
Basic eConnect PDU; Black; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; L6-30 Input; (36) C13+(6) C19 Outlets; 5kW; 149°F (65°C); Locking Outlets; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Tool-less Mounting
MSRP $859.04
| Plug | NEMA L6-30P |
| Outlets | (36) C13 Locking + (6) C19 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 5kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 72" (1826 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.4" (61 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Type | eConnect |




