Cart
Loading...
Loading... E0-1094W-C
Basic eConnect PDU; Black; Vertical; for 42U or Higher Cabinets; C20 inlet to NEMA L6-20 Input; Locking (12) C13/C15+(12) QuadLock Outlets; 3.3kW
MSRP $775.20
| Plug | C20 Inlet to NEMA L6-20P |
| Outlets | (12) C13 + (12) QuadLock |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 3.3kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 71.9" (1825.7 mm) |
| Width | 2.2" (55 mm) |
| Depth | 2.3" (57.6 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| Type | eConnect |




