Cart
Loading...
Loading... E0-1271-C
Basic eConnect PDU; Black; Horizontal 1U; L6-30 Input; Locking (8) C13 + (4) C19 Outlets; 5kW; 149°F (65°C); 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers
MSRP $783.01
| Plug | NEMA L6-30P |
| Outlets | (8) C13 Locking + (4) C19 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 5kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Black |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 1.7" (44 mm) |
| Type | eConnect |
