Cart
Loading...
Loading... E0-1469-C
Basic eConnect PDU; Black; Horizontal 2U; L14-30 Input; Locking (12) C13 + (6) C19 + (4) 5-20 Outlets; 5kW; 149°F (65°C), 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers
MSRP $1,081.22
| Plug | NEMA L14-30P |
| Outlets | (12) C13 Locking + (6) C19 Locking + (4) 5-20 Standard Outlets |
| Volts | 120/208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 5kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Black |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 3.5" (88 mm) |
| Type | eConnect |
