Cart
Loading...
Loading... E1-2007-CE
Metered eConnect PDU Redundancy Pack; 1 Black/1 Glacier White; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; CS8365C Input; (30) C13+(12) C19 Outlets; 14.4kW; 149°F (65°C); Phase-Balance Locking Outlets; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Local Meter; Tool-less Mounting
MSRP $3,943.47
| Plug | CS8365C |
| Outlets | (30) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 50A |
| kW Capacity | 14.4kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Width | 2.3" (58 mm) |
| Depth | 2.2" (55 mm) |
| Type | eConnect |




