Cart
Loading...
Loading... EA-3011W-C
Monitored eConnect PDU; Black; Vertical; for 42U or Higher Cabinets; Terminal Block 3P+E Input; Locking (30) C13/C15+(12) QuadLock Outlets; 28.8kW
MSRP $3,196.00
| Plug | Terminal Block 3P+E |
| Outlets | (30) C13 + (12) QuadLock |
| Volts | 208V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 100A |
| kW Capacity | 28.8kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 71.9" (1825.7 mm) |
| Width | 2.2" (55 mm) |
| Depth | 2.8" (70.1 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| Type | eConnect |





