Cart
Loading...
Loading... EA-3243-CE
Monitored eConnect PDU; Redundancy Pack; 1 Black/1 Glacier White; Horizontal 1U; C20 Inlet to L5-20; (12) 5-20 Outlets; 1.9kW; 149°F (65°C); Secure Array IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $2,822.94
| Plug | C20 Inlet to NEMA L5-20P |
| Outlets | (12) 5-20 Standard Outlets |
| Volts | 120V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 1.9kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 3.5" (88 mm) 2U |
| Width | 17" (432 mm) |
| Depth | 12" (305 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Type | eConnect |





