Cart
Loading...
Loading... EA-3270W-E
Monitored eConnect PDU; Glacier White; Horizontal; 1U Cabinets; C20 inlet to NEMA L6-20 Input; Locking (8) C13/C15+(4) QuadLock Outlets; 3.3kW
MSRP $1,598.00
| Plug | C20 Inlet to NEMA L6-20P |
| Outlets | (8) C13 + (4) QuadLock |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 20A |
| kW Capacity | 3.3kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Glacier White |
| Height | 1.72" (43.7 mm) |
| Width | 17" (431.8 mm) |
| Depth | 12" (304.8 mm) |
| Certifications | Various |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| Type | eConnect |





