Cart
Loading...
Loading... EA-3478-C
Monitored eConnect PDU; Black; Horizontal 2U; L6-30 Input; Locking (6) C13 + (12) C19 Outlets; 5kW; 149°F (65°C); Secure Array IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; +/-1% Metering Accuracy; 10/100/1000MB Port; Onboard GUI; SNMPv1/v2/v3; RESTful API; CLI; LDAP or RADIUS Integration; HTTPS; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers
MSRP $1,809.47
| Plug | NEMA L6-30P |
| Outlets | (6) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 208V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 30A |
| kW Capacity | 5kW |
| Cabinet Compatibility | 2U or Higher |
| Color | Black |
| Height | 72" (1826 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.8" (71 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Type | eConnect |
