Cart
Loading...
Loading... EA-4289-C
Monitored Pro eConnect PDU; Black; 1U; IEC 32A 1P+N+E Input; Locking (9) C19 Outlets; 6.1(UL)/7.7(CE)kW; 149°F (65°C); IP Consolidation; Field-Replaceable Controller; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready
MSRP $2,054.67
| Plug | IEC 60309 32A 1P+N+E |
| Outlets | (9) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240V |
| Phase | Single-Phase |
| Input Current | 32A |
| kW Capacity | 6.1(UL) / 7.7(CE) kW |
| Cabinet Compatibility | 1U or Higher |
| Color | Black |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 1.7" (44 mm) |
| Type | eConnect |






