Cart
Loading...
Loading... 12848-751
Metered Power Strip; 110-125 Volt; Single-Phase; 15 Amp; 1.4 kW; NEMA 5-15P; 2 x 10A Breaker; (24) 5-15R Outlets; 66.0"H (1676 mm) x 1.7"W (43 mm) x 1.7"D (43 mm); Black
MSRP $328.58
| Volts | 110-125V |
| Plug | NEMA 5-15P |
| Phase | |
| Outlets | (24) 5-15R Standard Outlets |
| Breakers | |
| Input Current |
| Height | 1.7" (43 mm) |
| Width | 1.7" (43 mm) |
| Depth | 66.3" (1684 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Type | Power Strips |
| Ship Width | 3" (8 cm) |
| Ship Length/Depth | 183" (4648 mm) |
| Ship Height | 2" (5 cm) |
| Shipping Weight | 12 LB (5.44 kg) |