Cart
Loading...
Loading... LD2000B
2000VA/1800W Lithium Ion Online UPS; 2U; Single-Phase; 200-240V; 14 min Full Load Runtime; C14 Inlet with 8'L (2.4 m) Input Cord with L6-20P; (8) C13 Outlets; Smart LCD Screen; 3 Year Full Warranty; 3.5"H x 17.2"W x 19"D (89 mm x 437 mm x 483 mm); Black
MSRP $6,438.09
| VA Capacity | 2000VA |
| Capacity Watts | 1800W |
| External Battery Option | N |
| Input Plug | L6-20P |
| Nominal Input Voltage | 200-240V |
| Output Receptacles | (8) C13 |
| Runtime 100% Load | 14 minutes |
| Runtime 50% Load | 30 minutes |
| Height | 3.5" (89 mm) 2U |
| Width | 17.2" (437 mm) |
| Depth | 19" (483 mm) |
| Country Of Origin | TW |
| Color | Black |

