Cart
Loading...
Loading... LD3000A
3000VA/2700W Lithium Ion Online UPS; 2U; Single-Phase; 120V; 11 min Full Load Runtime; 6'L (1.8 m) Input Cord with L5-30P; (1) L5-30R + (6) 5-20R Outlets; Smart LCD Screen; 6 Year Full Warranty; 3.5"H x 17.2"W x 23.8"D (89 mm x 437 mm x 605 mm); Black
MSRP $7,998.84
| VA Capacity | 3000VA |
| Capacity Watts | 2700W |
| External Battery Option | N |
| Input Plug | L5-30P |
| Nominal Input Voltage | 120V |
| Output Receptacles | (1) L5-30R + (6) 5-20R |
| Runtime 100% Load | 11 minutes |
| Runtime 50% Load | 23 minutes |
| Height | 3.5" (89 mm) 2U |
| Width | 17.2" (437 mm) |
| Depth | 23.8" (605 mm) |
| Country Of Origin | TW |
| Color | Black |

