Cart
Loading...
Loading... 57011-703
Velocity Standard Pack; Includes: (1) Standard Rack; 45U x 19"EIA; Black; (1) Velocity Single-Sided Vertical Cable Manager; 3.6"W (91 mm) x 9.7"D (246 mm); Black; and (1) Rack Installation Kit for concrete floor; 1/2" hardware; Zinc
MSRP $499.87
| Type | Standard Rack, (1) Velocity Single-Sided, 3.6"W (91 mm) |
| Height | 7' (2.1 m) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Depth | 14.5" (368 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Ship Width | 19" (48 cm) |
| Ship Length/Depth | 218" (5537 mm) |
| Ship Height | 6" (15 cm) |
| Shipping Weight | 47 LB (21.32 kg) |