Cart
Loading...
Loading... 1006-UBI
Right-Angle Wi-Fi Access Point Wall Bracket for Ubiquiti UniFi APs
MSRP $69.00
| Access Point Vendor | Ubiquiti |
| Access Point Model | Ubiquiti UAP-U6-PRO, Ubiquiti UAP-U6-LR, Ubiquiti UAP-U6-ENTERPRISE, Ubiquiti UAP-U7-PRO |
| Height | 2.5" (64 mm) |
| Width | 6.9" (175 mm) |
| Depth | 8.3" (211 mm) |
| Certifications | ROHS |
| Country Of Origin | US |
| Material | Aluminum |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | White |
| Shipping Weight | 2 lb (0.91 kg) |
