Cart
Loading...
Loading... A1-22CB-1131-C12
RMR MODULAR ENCLOSURE (A1)HEIGHT: 2000MM (42 RMU);WIDTH: 800MM;DEPTH: 1000MM;COLOR: BLACK;FRONT DOOR: SOLID METAL DOOR;FRONT LATCH: DOUBLE BIT;REAR DOOR: SOLID METAL DOOR;REAR LATCH: DOUBLE BIT;LEFT SIDE PANEL: FILTER FAN EXHAUST, 177MM, 65CFM WITH FILTER 177MM BLACK;RIGHT SIDE PANEL: FILTER FAN INTAKE, 177MM, 65CFM WITH INTAKE FAN W/ FILTER,115V, 65CFM, BLACK;TOP PANEL: WITH GLAND PLATE;BOTTOM PANEL: SOLID BOTTOM PANEL;RAIL: SQUARE PUNCHED, PAIR (QTY: 2) WITH SLIDE ASSEMBY;GROUND WIRE: 8IN 12AWG GROUND WIRE W/ QUICK CONNECT (QTY: 1);LEVELER: LEVELER KIT (QTY: 1)
MSRP $7,820.92
| Height | 78.7" (2000 mm) |
| Width | 31.5" (800 mm) |
| Depth | 39.37" (1000 mm) |
| Color | Black |
| Certifications | NEMA |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | Yes |
| Shipping Weight | 505 LB (229.07 kg) |
