Cart
Loading...
Loading... A3-52CA-2122-G11
RMR SWING WALL-MOUNT ENCLOSURE (A3);HEIGHT: 21U;WIDTH: 700MM;OVERALL DEPTH: 760MM;COLOR: HAMMER GRAY RAL 7035;CENTER: CHASSIS WITH SIDE FAN/FILTER OPENINGS;LEFT SIDE: INTAKE FAN W/ FILTER, 115V, 38CFM, HAMMER GRAY RAL 7035;RIGHT SIDE: 38 CFM FILTER, HAMMER GRAY RAL 7035;REAR: SOLID METAL CHASSIS;FRONT DOOR: TEMPERED GLASS WINDOW;RAIL: SQUARE PUNCHED, PAIR (QTY: 1);LATCH: WING KNOB, CH751;MOUNTING: LAG BOLT MOUNTING KIT;INCLUDES: GROUND LUG
MSRP $4,399.07
| Height | 36.75" (933.45 mm) |
| Width | 27.55" (700 mm) |
| Depth | 29.92" (760 mm) |
| Color | Hammer Gray (RAL 7035) |
| Certifications | NEMA |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | Yes |
| Shipping Weight | 204 LB (92.53 kg) |
