Cart
Loading...
Loading... VXBP3
Extended Runtime Lead Acid Battery Pack for VL5000x Single-Phase UPS; 2U; 3 Year Full Warranty; 3.5"H x 17.2"W x 23.6"D (89 mm x 437 mm x 600 mm); Black
MSRP $2,869.14
| Type | Use with VL5000x Single-Phase UPS |
| Height | 3.5" (89 mm) |
| Width | 17.2" (437 mm) |
| Depth | 23.6" (599 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 29.9" (76 cm) |
| Ship Length/Depth | 60" (1524 mm) |
| Ship Height | 9.5" (24 cm) |
| Shipping Weight | 110.4 LB (50.08 kg) |