Cart
Loading...
Loading... LD1500A
1500VA/1350W Lithium Ion Online UPS; 2U; Single-Phase; 120V; 8 min Full Load Runtime; 6'L (1.8 m) Input Cord with 5-15P; (8) 5-15R Outlets; Smart LCD Screen; 6 Year Full Warranty; 3.5"H x 17.2"W x 15.1"D (89 mm x 437 mm x 384 mm); Black
MSRP $4,377.42
| VA Capacity | 1500VA |
| Capacity Watts | 1350W |
| External Battery Option | N |
| Input Plug | 5-15P |
| Nominal Input Voltage | 120V |
| Output Receptacles | (8) 5-15R |
| Runtime 100% Load | 8 minutes |
| Runtime 50% Load | 19 minutes |
| Height | 3.5" (89 mm) 2U |
| Width | 17.2" (437 mm) |
| Depth | 15.1" (384 mm) |
| Country Of Origin | TW |
| BABA Compliant | No |
| Color | Black |



