Cart
Loading...
Loading... Z4-11U-103C-C10
Z4-Series SeismicFrame Cabinet System; 78.7 (1999 mm) H x 23.6" (600 mm) W x 47.3" (1200 mm) D; 40U; Square-Punched Rails; No Front Door; Double Perforated Metal Rear Doors; Two Point Keyed Latch; No Side Panels; Standard Top Panel; Fully Assembled; Black
MSRP $5,641.94
| Height | 78.7" (1999 mm) 40U |
| Width | 23.6" (599 mm) |
| Depth | 47.3" (1201 mm) |
| Front Door | None |
| Rear Door | Double, Perforated Metal |
| Latches | Two-Point, Keyed Lock |
| Color | Black |
| Top Panel | Standard Top Panel |
| Side Panels | None |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 30" (76 cm) |
| Ship Length/Depth | 142" (3607 mm) |
| Ship Height | 96" (244 cm) |
| Shipping Weight | 443.2 LB (201.04 kg) |