Cart
Loading...
Loading... BDM1A
Maintenance Bypass Distribution Module; 1U; Single-Phase; 120V; 15A; 12'L (3.6 m) Input Cord with 5-15P; (6) 5-15R Outlets Front + (4) 5-15R Outlets Rear; 3 Year Warranty ; 1.75"H x 19"W x 3.5"D (45 mm x 489 mm x 89 mm); Black
MSRP $578.92
| Input Plug | 5-15P |
| Nominal Input Voltage | 120V |
| Output Receptacles | (6) 5-15R Outlets Front + (4) 5-15R Outlets Rear |
| Height | 1.8" (44 mm) 1U |
| Width | 19" (483 mm) |
| Depth | 3.5" (89 mm) |
| Country Of Origin | CN |
| Color | Black |
| Ship Width | 8" (20 cm) |
| Ship Length/Depth | 53" (1346 mm) |
| Ship Height | 3" (8 cm) |
| Shipping Weight | 5 LB (2.27 kg) |


