Cart
Loading...
Loading... EA-4048-CE
Monitored Pro eConnect PDU Cabinet Pack; 1 Black/1 Glacier White; Vertical; For 42U or Higher Cabinets; 220-240/380-415V 3P/32A/IEC 60309 32A 3P+N+E Input; (24) C13+(12) C19 Outlets; 23kW; 149°F (65°C); Secure Array IP Consolidation; Phase-Balance Locking Outlets; Field-Replaceable Controller; +/-1% Metering Accuracy; LCD Display; 10/100/1000MB Port; Onboard GUI; SNMPv1/v2/v3; LDAP or Radius Integration; HTTPs; Environmental Sensor and Electronic Lock Integration Ready; 100% Rated Hydraulic Magnetic Breakers; Toolless Mounting
MSRP $7,449.61
| Plug | IEC 60309 32A 3P+N+E |
| Outlets | (24) C13 Locking + (12) C19 Locking Outlets |
| Volts | 220-240/380-415V |
| Phase | Three-Phase |
| Input Current | 32A |
| kW Capacity | 23kW |
| Cabinet Compatibility | 42U or Higher |
| Color | 1 Black + 1 Glacier White |
| Height | 72" (1826 mm) |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 2.4" (61 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | No |
| Type | eConnect |













