Cart
Loading...
Loading... 36720-701
Networked Electronic Access Control (EAC) Swinghandle Kit with Smart Card Authentication; front and rear door locks; controller module with built-in web interface; 3 door switches; 2 wiring harnesses; 2 mechanical override key; supports up to 32 controllers through Secure Array™ IP Consolidation
MSRP $2,037.94
| Height | 34.9" (1.37 mm) |
| Width | 7" (178 mm) |
| Depth | 4" (102 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Type | Swinghandle Kit with Smart Card Authentication |
| Ship Width | 19.5" (50 cm) |
| Ship Length/Depth | 18" (457 mm) |
| Ship Height | 4.25" (11 cm) |
| Shipping Weight | 7 LB (3.18 kg) |
