Cart
Loading...
Loading... 14666-001
eConnect® RFID Electronic Lock Kit; For GlobalFrame and TeraFrame cabinet systems; Includes front and rear door locks; 3 Door switches; 2 Wiring harnesses; 2 Mechanical override keys; For eConnect PDUs PNs EA-xxxx-x only
MSRP $1,548.02
| Type | eConnect® RFID Electronic Lock Kit |
| Height | 10.5" (214 mm) |
| Width | 1.5" (38 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 6" (15 cm) |
| Ship Length/Depth | 53" (1346 mm) |
| Ship Height | 3" (8 cm) |
| Shipping Weight | 3 LB (1.36 kg) |
