Cart
Loading...
Loading... 14667-001
Networked RFID Electronic Lock Kit; For GlobalFrame and TeraFrame cabinet systems; Includes controller module with Gigabit Ethernet port and built-in web interface; Front and rear door locks; 3 Door switches; 2 Wiring harnesses; 2 Mechanical override keys
MSRP $2,538.13
| Type | Networked RFID Electronic Lock Kit |
| Height | 1.37" (34.9 mm) |
| Width | 7" (178 mm) |
| Depth | 4" (102 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 19" (48 cm) |
| Ship Length/Depth | 18" (457 mm) |
| Ship Height | 4" (10 cm) |
| Shipping Weight | 7 LB (3.18 kg) |

