Cart
Loading...
Loading... 14668-001
Security System RFID Electronic Lock Kit; For GlobalFrame and TeraFrame cabinet systems; Includes front and rear door locks; Security System Integration (SSI) Kit with Weigand interface; 3 Door switches; 2 wiring harnesses; 2 Mechanical override keys
MSRP $1,477.69
| Type | Security System RFID Electronic Lock Kit |
| Height | 10.5" (214 mm) |
| Width | 1.5" (38 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 6" (15 cm) |
| Ship Length/Depth | 53" (1346 mm) |
| Ship Height | 3" (8 cm) |
| Shipping Weight | 3 LB (1.36 kg) |
