Cart
Loading...
Loading... 38-47-DOME
Retrofit Door for Model 1047 Ceiling Enclosure, 9" (228 mm) Diameter ABS Hemisphere Dome
MSRP $170.00
| Door Style | Opaque White Semi-Circular Dome |
| Access Point Vendor | Arista, Cisco, Extreme |
| Access Point Model | Arista C-200, Cisco C9105AXI, Extreme AP305C |
| Height | 18.6" (472 mm) |
| Width | 18.5" (470 mm) |
| Depth | 0.8" (20 mm) |
| Certifications | ROHS |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel,Plastic |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | White |
| Shipping Weight | 5.5 lb (2.49 kg) |
