Cart
Loading...
Loading... 40165-001
Compression Tool; Dieless; For use with Copper #8-250 MCS or Aluminum #8-4/0 conductors; Each
MSRP $1,010.92
| Type | Dieless Compression Tool |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Color | Black |
| Ship Width | 7" (18 cm) |
| Ship Length/Depth | 53" (1346 mm) |
| Ship Height | 3" (8 cm) |
| Shipping Weight | 5 LB (2.27 kg) |