Cart
Loading...
Loading... 43035-709
VersaEdge™ Cooling Kit; 9 RMU; Two Panels; Pair of Fans; One Magnetic Blanking Panel; Black
MSRP $374.00
| Type | Cooling Kit for 9U Cabinets |
| Height | 4" (101.6 Millimeters) |
| Width | 13" (330.2 Millimeters) |
| Depth | 18" (457.2 Millimeters) |
| Certifications | UL-2416 |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | No |
| Color | Black |
| Ship Width | 15" (381 Millimeters) |
| Ship Length/Depth | 20" (508 mm) |
| Ship Height | 6" (152.39999999999998 Millimeters) |
| Shipping Weight | 16 LB (7.2727272727272725 Kilograms) |









