Cart
Loading...
Loading... Z4-22N-103E-E12
Z4-Series SeismicFrame Cabinet System; 83.9 (2132 mm) H x 31.5" (800 mm) W x 41.3" (1050 mm) D; 43U; Square-Punched Rails; No Front Door; Double Perforated Metal Rear Doors; Two Point Combination Latch; 2 Side Panels; Standard Top Panel; Fully Assembled;
MSRP $8,428.71
| Height | 83.9" (2131 mm) 43U |
| Width | 31.5" (800 mm) |
| Depth | 41.3" (1049 mm) |
| Front Door | None |
| Rear Door | Double, Perforated Metal |
| Latches | Two-Point, Keyed/Combination Lock |
| Color | Glacier White |
| Top Panel | Standard Top Panel |
| Side Panels | Solid, 2 Each |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 38" (97 cm) |
| Ship Length/Depth | 142" (3607 mm) |
| Ship Height | 96" (244 cm) |
| Shipping Weight | 581.9 LB (263.95 kg) |