Cart
Loading...
Loading... Z4-22U-113C-C12
Z4-Series SeismicFrame Cabinet System; 83.9 (2132 mm) H x 31.5" (800 mm) W x 47.3" (1200 mm) D; 43U; Square-Punched Rails; Single Perforated Metal Front Door; Single Point Keyed Latch; Double Perforated Metal Rear Doors; Two Point Keyed Latch; 2 Side Pane
MSRP $9,039.22
| Height | 83.9" (2131 mm) 43U |
| Width | 31.5" (800 mm) |
| Depth | 47.3" (1201 mm) |
| Front Door | Single, Perforated Metal |
| Rear Door | Double, Perforated Metal |
| Latches | Two-Point, Keyed Lock |
| Color | Black |
| Top Panel | Standard Top Panel |
| Side Panels | Solid, 2 Each |
| Country Of Origin | US |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 38" (97 cm) |
| Ship Length/Depth | 142" (3607 mm) |
| Ship Height | 96" (244 cm) |
| Shipping Weight | 631.3 LB (286.36 kg) |