Cart
Loading...
Loading... 43000-E03
VersaEdge™ Wall-Mount Cabinet; 42.5"H x 26"W x 12"D (1080 mm x 660 mm x 305 mm); 3U; Square Punched Rails; Metal Door; Glacier White
MSRP $1,514.70
| Cabinet Width | 26"W (660 mm) |
| Cabinet Depth | 3U, 12" D (305 mm) |
| Color | Glacier White |
| Width | 26" (660.4 Millimeters) |
| Depth | 12" (304.79999999999995 Millimeters) |
| Certifications | UL-2416 |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 28" (711.1999999999999 Millimeters) |
| Ship Length/Depth | 14" (356 mm) |
| Ship Height | 44.5" (1130.3 Millimeters) |
| Shipping Weight | 74.8 LB (33.99999999999999 Kilograms) |



















