Cart
Loading...
Loading... 43000-E06
VersaEdge™Wall-Mount Cabinet; 42.5"H x 26"W x 17.25"D (1080 mm x 660 mm x 438 mm); 6U; Square Punched Rails; Metal Door; Glacier White
MSRP $1,734.00
| Cabinet Width | 26"W (660 mm) |
| Cabinet Depth | 6U, 17.25" D (438 mm) |
| Color | Glacier White |
| Width | 26" (660.4 Millimeters) |
| Depth | 17.25" (438.15 Millimeters) |
| Certifications | UL-2416 |
| Country Of Origin | US |
| Material | Steel |
| BABA Compliant | Yes |
| Ship Width | 28" (711.1999999999999 Millimeters) |
| Ship Length/Depth | 19.25" (489 mm) |
| Ship Height | 44.5" (1130.3 Millimeters) |
| Shipping Weight | 84 LB (38.18181818181818 Kilograms) |



















